Jdi na obsah Jdi na menu

Hasiči

27. 10. 2009

 

Téměř v každé obci naší republiky máme sbory dobrovolných hasičů, kteří se snaží pomáhat lidem v nouzi.
    I v naší vesnici, České Vsi , v podhůří Jesenických hor máme také jeden SBOR. Ve sboru máme přes 60 členů různých věkových kadegorií. Pýchou našeho sboru je zásahové vozidlo a jednotka. v našem sboru  se také snažíme o výcvik MLADÝCH HASIČŮ.
    Po dlouholeté odmlce se nám podařilo získat  několik dětí z naší obce, kteří se aktivně zapojili ve sboru a tím opět vznikl kroužek MLADÝCH HASIČŮ. Kroužek byl založen 21.ledna 2006 členy sboru panem SEIDLEM a paní BAĎUROVOU. Za doby trvání kroužku se vystřídalo spoustu dětí. Jsou i takoví jedinci, kteří nadále setrvávají a stále poctivě trénují.
   Od roku 2007 kroužek vedou paní BAĎUROVÁ a pan BAĎURA. Pravidelně se s dětmi scházejí každý pátek. Snaží se děti připravit na soutěže, které je během každého roku čekají. Soutěže se vedou pod názvem HRY PLAMEN a jsou známi po celé republice a i ve světě.
    Mladí hasiči nechodí jen soutěžit, ale také musí plnit různé úkoly a tím jsou výlety, exkurze, brigády, kreslení do soutěže, chodí plavat a cvičit do tělocvičny. Je toho opravdu hodně co se mládeže týče.
    Veškeré schůzky a různé akce zapisují do kroniky, aby po letech věděly, která událost se tehdy udála. Děti mají také klubovnu na hasičské zbrojnici, kterou zdobí dilplomy a poháry ze soutěží.

 

Více se dozvíte na oficiální stránce SDH Česká Ves (http://www.hasici-ceskaves.estranky.cz)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář