Jdi na obsah Jdi na menu

Historický kroužek

10. 4. 2010

V sobotu 14. listopadu jsme podnikli s našim kroužkem poznávací výlet k bezejmennému prameni a k hornické stezce Zlatý Chlum. Škoda jen, že dětí nepřišlo tolik, kolik je v kroužku přihlášeno.

Po cestě jsme narazili na spoustu polámaných stromů, mnohdy jsme museli scházet z cesty a tyto stromy obcházet. Z čeho jsem však byl velice smutně překvapen, byl stav v jakém se v současnosti nachází vstup do Střední štoly. V tak špatném stavu jsem ustí štoly za posledních dvacet let neviděl. Navíc zde nedávno někdo vykopal asi metrovou díru přímo před ústím. Rozhodně nedoporučují tam chodit.

Před Střední štolou se vyřádily hlavně děti, když si domů odnesly drobné památky v podobě několika malých granátů.

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

----------

Před týdnem jsme s panem Svačinou, panem Žalčíkem a paní Janáčikovou založili na základní škole kroužek věnující se historii obce. Děti dostali za úkol poprosit maminky, tatínky, babičky, dědečky,ale i strýčky a tetičky o fotografie či jiné materiály, které mají vztah k naši obci. Dále do budoucna plánujeme s dětmi vyrážet do přírody. Zatím první výlet máme naplánovaný na hornickou naučnou stezku v okolí štol na Zlatém Chlumu, bezejmenný pramen o který se starám a různé pomníčky v okolních lesích. Návštěva hornické naučné stezky je naplánovaná na sobotu 14.11. 2009 v 9:00, sraz je před školou.  

Chtěl bych poprosit všechny dříve narozené, kteří mají doma ve svých albech starší fotografie obce o jejich dočasné zapůjčení. Rovněž pokud si pamatujete na nějakou událost o které si myslíte, že by se na ni nemělo zapomenout, o její sdělení. 

Např. stále pátrám po jméně sovětského zajatce, který za války utrpěl smrtelný úraz v dnešní Řetězárně. Pokud máte i k tomuto případu nějaké podrobnosti, kontaktujte mě. 

Sledujte prosím i rubriku "Vaše pomoc", mužete se v ni vyjadřovat a doplňovat pravdivost údajů.

                                                                                                                                  Dne 30.10.2009 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář