Jdi na obsah Jdi na menu

Šachy

28. 3. 2010

 

g-p-prudnik-gawlas-gnida.jpg

Březen 2011 v Prudniku - Gawlas - Gnida

 

vyskov.jpg

Celorepubliková přebor škol

 

vitezne-druzstvo.jpg

Leden 2011 v Olomouci, vítězné družstvo Krajského přeboru škol v sestavě Dostál Aleš, Polišenský Radek, Dostál Lukáš, Škarpa Tomáš, Grešák Ivo, Jedlička Pavel
 

rok-1999.jpg

Rok 1999, klubovna na fotbalovém hřišti Č.Ves, šachisté zleva zadní řada: Toffl Václav, Hůlka Roman, Los Ladislav, Till Eduard, sedící Till Jaroslav, Reichel Pavel, Reichel Alois

 

 

 

Oddíl šachů - historie:

 

Založení:

9. září  1986

Počet členů:

22

Předseda:

Ladislav Los

Výkonný výbor:

Ladislav Los, Tomáš Pišovský, Václav Toffl

 

     První šachový oddíl byl v České Vsi založen v roce 1951 pod názvem TJ Řetězárna Česká Ves. Veškerý materiál potřebný k činnosti šachového oddílu – šachové stolky, hodiny a figurky - zakoupil  ZV ROH  podniku Řetězárna Česká Ves. Od roku 1952 hrával oddíl  Krajskou soutěž za účasti družstev ze Šumperka, Olomouce, Rýmařova, Hodolan, Mohelnice, Prostějova, Šternberka a  Zábřehu. K těmto zápasům cestovali členové oddílu  vlakem na vlastní náklady. Oddíl hrával utkání ve složení Štefan Kekely, Oldřich Grimm, Oldřich Oškera, Jindřich Krejza, Jan Šmahlík, Bořivoj Štalmach, Václav Štěpán, Richard Horníček, Martin Hastík, Jindřich Ryba, Alois Mangl a Ladislav Škavran a další. Prvním předsedou byl zvolen Štefan Kekely. V mistrovských utkáních se jim dařilo, většinou skončili v  horní polovině  konečné tabulky. Po několikaletém úspěšném účinkování v Krajské soutěži se někteří hráči začali věnovat jiné činnosti, někteří se odstěhovali, až posléze v roce 1958 oddíl pro nedostatek hráčů zanikl. Zbývající hráči přestoupili do Jiskry Jeseník a do Lokomotivy Lipová Lázně.

 

     Nový šachový oddíl byl založen na ustavující schůzi  9. září 1986 za účasti :

Jaroslav Till, Eduard Till, Oldřich Grimm, Štefan Kekely, Luděk Dias, Ladislav Los, Oldřich Horníček, Rudolf Urban, Rudolf Řezník a Miroslav Čecháček a Pavel Hondl.

O založení šachového oddílu se zasloužili především bratři Jaroslav a Eduard Tillové a Oldřich Grimm.

 

První zvolený výbor pracoval ve složení:

 

Eduard Till                             předseda

Pavel Hondl                             místopředseda

Jaroslav Till                            jednatel

 

     Postupně se přihlásili do oddílu další hráči: Tomáš Pišovský, Periklis Rizopulos, Jaroslav Vláčil, Pissios Stavros, Martin Szajko, Tomáš Babic, Oldřich Mika, Zdeněk Pivoňka, Václav Toffl st., Miroslav Maceček, Albín Kekely, Daniel Hondl a Petr Březina.

 

     Již v prvním soutěžním ročníku 1987/1988 byla utvořena  dvě soutěžní družstva, která se přihlásila do Okresní soutěže skupiny SEVER okresu Šumperk za účasti TJ RD Jeseník „C“, SSN Skorošice „B“, Dynamo Javorník, Baník Staré Město a naše „A“ + „B“.  Za družstvo „A“ nastupovali k mistrovským utkáním Jaroslav Till, Eduard Till, Luděk Dias, Ladislav Los, Tomáš Pišovský, Rizopulos Periklis, Oldřich Grimm a Zdeněk Pivoňka. Za „B“ družstvo nastupovali v základní sestavě Rudolf Řezník, Štefan Kekely, Albín Kekely, Václav Toffl, Rudolf Urban, Pissios Stavros, Martin Szajko, Oldřich Mika. V případě potřeby nastoupili k utkání i ostatní členové našeho oddílu. Tento soutěžní ročník 1987/1988 naše družstvo „A“ vyhrálo a postoupilo do dvoukolového utkání o postup do Okresního přeboru okr.Šumperk s vítězem Okresní soutěže skupiny Jih Sokolem Štíty, nad kterým zvítězilo  doma i na hřišti soupeře dvakrát 3:2 a postoupilo do Okresního přeboru. Družstvo „B“ se umístilo na pátém místě v konečné tabulce Okresní soutěže. Z  Okresního přeboru jsme již nikdy nesestoupili, ale několikrát jsme se umístili na prvním místě a postoupili do Oblastní přeboru, kde se nám však příliš nedařilo a většinou po ročním až tříletém působení jsme sestoupili. V dalších ročnících Okresního přeboru jsme se většinou umisťovali těsně za postupovým místem. V sobotu 11.10.1987 se zúčastňujeme  turnaje  o pohár města Javorníku, kde se Jaroslav Till umístil na třetím místě.

     Náš člen Miroslav Čecháček byl v roce 1987 zvolen předsedou sportovně technické komise Okresního šachového svazu Šumperk. Od roku 1987 se věnují práci s mládeží Eduard Till, Jaroslav Till a Tomáš Pišovský. V hlavním  výboru TJ Řetězárna Česká Ves v průběhu 15-ti let pracovali Eduard Till, Miroslav Čecháček a nyní je členem Výkonného výboru TJ Řetězárna Česká Ves  Václav Toffl.  Tomáš Pišovský byl v roce 1990 zvolen do kontrolní a revizní komise TJ Řetězárna Česká Ves, kde pracoval do února  2001. Členové oddílu se zúčastňovali akcí na brigádách např. při budování mateřské školky, fotbalového hřiště, vysazování lesních stromků, výstavby požární zbrojnice, atd. a někteří členové se stali bezplatnými dárci krve.

 

     V ročníku 1988 / 1989 hrajeme Okresní přebor za účasti družstev TJ RD Jeseník „B“, Lokomotiva Zábřeh „B“, TJ Libina, Lokomotiva Pramet Šumperk „D“, SKP Loštice, Státní statek Žulová a  Sokol Velké Losiny. K utkání nastupovali hráči Jaroslav Till, Eduard Till, Miroslav Čecháček, Luděk Dias, Tomáš Pišovský, Rudolf Urban, Ladislav Los, Oldřich Grimm, Zdeněk Pivoňka a Rizopulos Periklis. Hrací místností je klubovna SSM v Závodním hostinci v České Vsi. Skončili jsme ve středu tabulky a zachovali si účast i v dalším ročníku. Družstvo „B“ v sestavě Řezník Rudolf, Václav Toffl, Pissios Stavros, Albín Kekely, Kekely Štefan, Mika Oldřich, Martin Szajko, Tomáš Babic, Pavel Hondl, Ladislav Skřivánek a Petr Březina  se po skončení mistrovských utkání s družstvy z ČSD Hanušovice, RD Jeseník „D“ a „C“, ŠK RD Vápenná, TJ Dynamo Javorník, Statní statek Žulová „B“ a Sokola Velké Losiny „B“ umístilo na druhém místě  v konečné tabulce. Pořádáme turnaje pro zaměstnance závodu Řetězárna Česká Ves, pro svazáky ZO SSM v České Vsi, žákovský turnaj v základní škole. Zúčastňujeme se turnajů o pohár města Javorník, o Libinskou věž, Open Šumperk, ve Skorošicích, okresního  přeboru jednotlivců  Jeseník, atd.

 

     Ročník 1989 / 1990 hrajeme Okresní přebor s družstvy Jiskra Libina, Sokol Úsov, LP Šumperk „C“ a „D“, Loko Zábřeh, Sokol Loštice, ČD Hanušovice, TJ RD Jeseník „C“  a  OÚ Žulová. Skončili jsme opět ve středu tabulky. Sestava jako v minulém ročníku, družstvo bylo posíleno na hostování hráčem RD Jeseník Jiřím Robenkem. Družstvo „B skončilo v Okresní soutěži ve středu tabulky.

 

     Ročník 1990 / 1991 hrajeme již v klubovně na fotbalovém hřišti TJ Řetězárna Česká Ves. Hrajeme Okresní přebor za účasti LP Šumperk, Sokol Úsov, SKP Loštice, Sokol V. Losiny, Loko Žábřeh „C“, Sokol Skorošice, RD Jeseník „C“. V tomto ročníku jsme zvítězili a sehráli s vítězem skupiny Jih Sokolem Mohelnice  dvoukolové utkání o postup do Oblastního přeboru. V obou utkáních jsme prohráli a nepostoupili. Družstvo „B“ skončilo v Okresní soutěži v dolní polovině tabulky. Uspořádali jsme turnaje OPEN Česká Ves 1990 v klubovně hasičské zbrojnice a v jídelně ZŠ v České Vsi turnaj žáků a žákyň. Hrajeme na turnajích v Hanušovicích, Javorníku, Libina, Šumperku, Jeseníku, Velkých Losinách.

 

     V ročníku 1991 / 1992 došlo k reorganizaci soutěží. Okresní přebor skupiny SEVER se hrál za účasti ČD Hanušovice „A“ a „B“, Sokol Velké Losiny „B“, ŠK OÚ Skorošice, RD Jeseník „C“ a „D“, Hotel Hybš Javorník a naších družstev „A“ a „B“. Tuto skupinu vyhrálo naše „A“ družstvo a utkalo se s vítězem skupiny Jih Lokomotivou Zábřeh „C“ o postup do Oblastního přeboru. V obou utkáních jsme zvítězili 3:2 a 3,5: 1,5 bodu a postoupili do Oblastního přeboru. Družstvo „B“ skončilo na čtvrtém místě tabulky. Opět pořádáme dva turnaje, II ročník OPEN 1991 v závodní jídelně Řetězárny Česká Ves a turnaj pro mládež. Zúčastnili jsme se turnajů v Hanušovicích, Losinách, Jeseníku.

 

     V ročníku 1992 / 1993 hraje družstvo „A“ Oblastní přebor za účasti Jiskra Rýmařov „A“, „B“, a „C“, RD Jeseník „B“, Lokomotiva Zábřeh „B“, Slavoj Bruntál „A“ a „B“, LP Šumperk „B“, Sokol Vrbno pod Pradědem a Jiskra Krnov. Po skončení soutěže skončili družstvo „A“ v dolní polovině tabulky a zachovalo si účast i v příštím ročníku. Družstvo „B“ v Okresním přeboru skončilo na šestém místě tabulky.Po odehrání mistrovských soutěží ukončil činnost Zdeněk Pivoňka, Jiří Robenek  ze ŠK Jeseník ukončil v našem oddíle hostování.

 

     Od  ročníku 1993 / 1994 pracuje výbor ve složení Miroslav Čecháček – předseda, Eduard Till -  místopředseda, Václav Toffl – tajemník, Oldřich Grimm – pokladník. Na hostování do našeho družstva „A“ přišli Vlastimil Hastík a Vladislav Hejl z RD Jeseník. Družstvo „A“ hraje Oblastní přebor a po skončení soutěže skončilo na posledním místě a sestoupilo do Okresního přeboru. Družstvo „B“ skončilo v OP na  pátém místě. Po skončení mistrovských zápasů ukončili hostování hráči Vlastimil Hastík a Vladislav Hejl z šachového oddílu RD Jeseník. V tomto roce má oddíl 16 členů.

 

     Ročník 1994 / 1995 hrajeme  Okresní přebor Jeseníku pouze s jedním družstvem. Tento přebor jsme vyhráli a ve dvoukolovém utkání jsme prohráli s MEZ Mohelnice a nepostoupili. Uspořádali jsme turnaj na nádraží ČSD v Jeseníku a mládežnický turnaj v Domě dětí a mládeže. Hrajeme na turnajích ve Zlatých Horách, v Jeseníku, Hanušovicích, Losinách.

 

     V ročníku 1995 / 1996 máme opět jedno družstvo, které hraje Okresní přebor za účasti Hanušovic „A“ a „B“, Skorošic, Jeseníku „C“, Zlatých Hor. Hrálo se dvoukolovým systémem. Skončili jsme na třetím místě tabulky. Opět pořádáme dva šachové turnaje a hrajeme na turnajích o pohár města Jeseník, v Hanušovicích, Losinách. Byl uspořádán přebor oddílu.

 

     Ročník 1996 / 1997 se hrál již pod okresem Jeseník. Okresní šachový svaz Jeseník má pouze Okresní přebor, který se hraje za účasti družstev z Jeseníku „C“ a „D“, Zlatých Hor, Skorošic a České Vsi „A“ a „B“. V tomto ročníku skončilo „A“ družstvo na třetím místě tabulky. Oddíl má 16 členů.

 

      Ročník 1997 / 1998. Hrajeme opět se dvěma družstvy Okresní přebor za účasti ŠK OÚ Skorošice ,TJ Zlaté Hory, ŠK Jeseník „D a „C“ a našich družstev „A“ a „B“. Družstvo „A“ skončilo na druhém místě za Skorošicemi, „B“ skončilo na pátém místě. Opět pořádáme turnaje a hrajeme na turnajích v Jeseníku, Losinách, Zlatých Horách a Hanušovicích. Činnost ukončil Albín Kekely, byly přijati nový členové Pavel Šramko, Jakub Rychlý, Martin Filgas, Rudolf Schönecker, Tomáš Babic, Tomáš a Jan Machové. Oddíl má 22 členů.

 

     V ročníku 1998 / 1999 máme dvě družstva, která hrají Okresní přebor Jeseníku za účasti ŠK Jeseník „C“, „D“,  „E“ a  „F“, TJ Zlaté Hory, a našich družstev „A“,“B“. Družstvo „B“ skončilo na druhém místě, družstva „A“ složené převážně ze žáků skončilo na šestém místě. Bylo zrušeno členství Romanu Polákovi pro trvalou neúčast na zápasech, trénincích a pro neplacení členských příspěvků. Byly přijati nový členové Vojtěch Gubani, Josef Sytař, Roman Hůlka a Jiří Blaho. Oddíl má 25 členů. Pořádáme dva turnaje, hrajeme na turnajích v Losinách, Hanušovicích, Zlatých horách, Jeseníku.

     V sobotu 13.03.1999 jsme uspořádali turnaj pod názvem „Grand Prix okresu Jeseník“ za účasti hráčů z různých okresů, který byl současně přeborem jednotlivců okresu Jeseník. V turnaji zvítězil Paris Chalivopulos za ŠK Jeseník, který se stal přeborníkem Jesenicka. Druhý skončil Rudolf Schönecker, třetí Eduard Till, pátý Jan Matlocha, atd.

Výbor pracuje ve složení předseda Ladislav Los, místopředseda Oldřich Grimm, tajemník Václav Toffl. V průběhu roku 1999 byly přijati nový členové Alois, Pavel, Martin a Aleš Reichlovi, Radek Pišovský. Činnost ukončili Tomáš Babic, Jakub Rychlý a Martin Filgas, Miroslav Čecháček přestoupil do ŠK Skorošice. Ke konci roku 1999 má oddíl 26 členů.

 

      V soutěžním ročníku 1999 / 2000  bylo rozhodnuto o sestavení tří družstev, která hrají Okresní přebor Jeseník. Soutěže se zúčastnila družstva  ŠK Skorošice „B“, TJ Jeseník „C“, „D“, a „E“, TJ Zlaté Hory a Naše „A“, „B“, „C“. Poprvé bylo uplatněno za vítězství 3 body, remiza 1 bod. Po skončení základní části se hrála nadstavbová část, která se však ukázala nevhodná. Utkání o 3. až 8. místo se většinou neodehrála. Naše mužstvo „A“ skončilo na čtvrtém místě, „B“ na šestém .místě, „C“ na sedmém místě. Tomáš Pišovský se stal Okresním přeborníkem jednotlivců  okresu Jeseník pro rok 2000. Opět pořádáme dva turnaje a hrajeme na turnajích v jiných okresech.

    

     Ročník 2000 / 2001 Okresní přebor Jesenicka se hrál za účasti TJ Zlaté Hory, ŠK Jeseník „C“ a „D“ a našich mužstev „A“ a „B“. Po skončení Okresního přeboru Jeseník skončilo naše družstvo „A“ na druhém místě, ale protože vítěz Zlaté Hory se rozhodl  do Oblastní soutěže (dříve Oblastní přebor) nepostoupit, postoupilo do Oblastní soutěže naše družstvo.  Družstvo „B“ skončilo na čtvrtém místě. Z převážně pracovních důvodů ukončili činnost v oddíle Alois, Pavel, Martin a Aleš Reichlovi, Josef Sytař, Pavel Šramko odešel na hostování do ŠK Jeseník, Jiří Blaho a Rudolf Schönecker přerušili ze studijních důvodů aktivní činnost. Ze ŠK Skorošice přestoupil do našeho oddílu Miroslav Čecháček. Ke konci roku 2001 má oddíl 20 členů. Jsou to Jaroslav a Eduard Tillové, Tomáš  a Radek Pišovský, Ladislav Los, Miroslav Čecháček, Pissios Stavros, Václav Toffl, Rudolf Urban, Rudolf Řezník, Oldřich Mika, Roman Hůlka, Vojtěch Gubani, František, Tomáš a Jan Machovi, Jan Kabát, Pavel Šramko, Jiří Blaho a Rudolf Schönecker.

     V Oblastní soutěži se utkáme s mužstvy  SŠK Opava, WEST 1999 Opava, Slezan Opava „D“, Břidličné „A“ a „B“, Rýmařova, Krnova, Vrbna pod Pradědem, Bruntálu a Jeseník „A“ a „B“. V našem oddílu hostují Miloš Hudský z TJ Zlaté Hory, Jiří Walák a Milan Macík ze ŠK Skorošice.

Uspořádali jsme II.ročník „Memoriálu Oldřicha Grimma“, mládežnický turnaj a vánoční turnaj. Zúčastnili jsme se tří turnajů v Jeseníku, ve Velkých Losinách, Mohelnici, Zlatých Horách. Šachový oddíl má 20 členů.

V letošním roce 2001 oslavuje oddíl 15-ti leté výročí založení. Za toto období se ve funkci předsedy vystřídali pouze tři členové. Od roku 1986 do roku 1990 byl předsedou Eduard Till, od roku 1990 do roku 1995 byl předsedou Miroslav Čecháček, od roku 1995  do roku 1997 opět Eduard Till, od roku 1997 do současnosti pracuje výbor ve složení předseda Ladislav Los, místopředsedou je Tomáš Pišovský, tajemník Václav Toffl. Ve výboru oddílu pracovali také Oldřich Grimm a Roman Polák.

 

 

2001 / 2002

Ke dni 31.12.2001 má šachový oddíl celkem 17 aktivních členů. Jsou to:

Jaroslav Till, Eduard Till, Tomáš Pišovský, Radek Pišovský, Pissios Stavros, Ladislav Los, Miroslav Čecháček, Václav Toffl, František Mach, Tomáš Mach, Jan Mach, Oldřich Mika, Rudolf Urban, Rudolf Řezník, Jan Kabát, Roman Hůlka, Tomáš Babic.

 

 

Ročník  2001 / 2002

Šachový oddíl má dvě družstva. Družstvo „A“ hraje Oblastní soutěž za účasti 12 družstev.

Po skončení soutěže jsme skončili na 10. místě tabulky.

Družstvo „B“ složené z žáků hraje Okresní přebor Jesenicka za účasti Zlatých Hor, Jeseníku „C“ a „D“. Po skončení soutěžního ročníku 2001 / 2002 skončilo na 4. místě.

     Oddíl TJ Řetězárna Česká Ves ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Jeseníku uspořádal mládežnický šachový turnaj za účasti 20-ti hráčů z jesenického regionu.

Od 01.června 2002 je našim Krajským šachovým svazem nově utvořený Olomoucký  šachový svaz, který byl ustaven na konferenci dne 13.04.2002 v Olomouci. Oficiální název je Šachový svaz Olomouckého kraje (ŠSOK). Pod tento ŠSOK se přihlásili a budou hrát soutěže tyto nově ustavené regiony: Jeseník, Šumperk, Olomouc, Přerov, Prostějov.

V sobotu 21.září 2002 se uskutečnil v sále hotelu Zlatý Chlum v České Vsi III. ročník „Memoriálu Oldřicha Grimma“. Tohoto turnaje se zúčastnilo 102 hráčů z České republiky i ze zahraničí. Nejstarším hráčem byl pan Wiliam Uhilek z německého Mnichova (78 let), nejmladším Matěj Job ze Zlatých Hor ( 7 let ). V turnaji zvítězil Krejčí Jan starší z Litovle, druhý skončil Cagašík Petr z Holešova, třetí Nejezchleba Josef ze Zábřeha, čtvrtý Cagašík Tomáš z Přerova.

Hráči si postupně zvyšovali výkonnostní třídy. Jaroslav Till získal I.VT, Ladislav Los, Tomáš Pišovský,  Rudolf Urban, Miroslav Čecháček, Jan Kabát, František Mach, Václav Toffl a Eduard Till získali II.VT, Pissios Stavros, Hůlka Roman, Řezník Rudolf získali III.VT, ostatní hráči mají IV. a V. VT.

Ke dni 31.12.2002 má šachový oddíl celkem 23 členů. Jsou to:

Jaroslav Till, Eduard Till, Tomáš Pišovský, Radek Pišovský, Pissios Stavros, Ladislav Los, Miroslav Čecháček, Václav Toffl, František Mach, Tomáš Mach, Jan Mach, Rudolf Urban, Rudolf Řezník,Oldřich Mika, Jan Kabát, Martin Dančák, Till Jakub, Libor Dvořák, Gawlas Roman, Gnida Patrik, Tomáš Babic,  Hůlka Roman, Gubani Vojtěch.

 

Ročník 2002 / 2003  Dne 22.10.2002 se sešel výbor OŠS se zástupci oddílů okresu, aby projednal soutěže družstev a jednotlivců v sezoně 2002 / 2003.

Do okresního přeboru družstev ročník 2002 / 2003 se přihlásilo 5 družstev ze 4 oddílů okresu: ŠK Jeseník „C“, TJ Zlaté Hory, ŠK Skorošice, ŠK Javorník.

Na hostování za náš oddíl hrají Walák Jiří a Macík Milan z ŠK Skorošice, Hudský Miloš z TJ Zlaté Hory a Stabrava Lukáš z ŠK Jeseník.              Byl přijat nový člen žák Štefan Mocko z Jeseníku.

Na mimořádné členské schůzi z rozhodnutí všech členů ( hráčů) družstva „A“ jsme rezignovali na účast v Krajském přeboru Olomouckého kraje a přihlásili se do Oblastního přeboru Olomouckého šachového kraje z důvodu velkých vzdáleností a časových důvodů.

V Oblastním přeboru je družstev osm: TJ ŠK Libina, ŠK Jeseník „B“, ŠK Šumperk „B“, Tatran Litovel „C“, ŠK Šternberk, TJ Sokol Lázně Velké Losiny a TJ Unex Uničov „B“.

Dne 6.7.2003 podepsali přestupní lístky do našeho oddílu hráči ŠO Skorošice: Walák Jiří, nar.20.3.1958, ELO 1720; Macík Milan nar. 21.10.1975, ELO 1624, Stabrava Martin a Stabrava Lukáš z ŠK Jeseník.

V sobotu 20.9.2003 uspořádal šachový oddíl TJ Řetězárna Česká Ves v sále hotelu Zlatý Chlum v České Vsi ve spolupráci s Obecním úřadem Česká Ves, VPO Plast s.r.o. Česká Ves a Řetězárna a.s.Česká Ves IV. ročník „Memoriálu Oldřicha Grimma“.

Oddíl má k 31.12.2003 celkem 32 členů: Jaroslav Till, Eduard Till, Tomáš Pišovský, Radek Pišovský,  Ladislav Los, Miroslav Čecháček, Václav Toffl, František Mach, Tomáš Mach, Jan Mach, Oldřich Mika, Martin Dančák, Till Jakub, Libor Dvořák, Gawlas Roman, Gnida Patrik, Mocko Štefan, Walák Jiří, Macík Milan, Urban Rudolf, Řezník Rudolf, Kabát Jan, Hůlka Roman, , Stabrava Lukáš, Stabrava Martin, Frkáň Pavel, Turoň Emil                            .

             

Ročník 2003 / 2004 

 

     Dne 1.10.2003 se uskutečnila schůze Výkonného výboru regionálního šachového svazu Jeseník (VV RŠS ). Hlavním tématem byla regionální soutěž družstev pro sezonu 2003 – 2004.

Přítomni: Matlocha Lubomír st.,Pivoňka Zdeněk, Šajdák Alois, Hudský Miloš, Lučan Zdeněk, Toffl Václav a Till Eduard.

Do sezony regionálního přeboru pro rok 2003 – 2004 se přihlásilo celkem 6 družstev.

 

Ročník 2004 / 2005

 

Miroslav Čecháček byl zvolen místopředsedou výboru šachového oddílu místo Tomáše Pišovského, který ukončil činnost

 

 

 

Ročník 2005 / 2006

 

V sobotu 1.10.2005 se uskutečnila v šachové klubovně Základní školy v České Vsi schůze Regionálního šachového svazu Jeseník.

Byl zvolen nový výbor: Kučera Stanislav               předseda

                                             Hudský Miloš              místopředseda

                                             Toffl Václav                            jednatel, předseda STK, vedoucí soutěže

Bylo provedeno rozlosování RŠS Jeseník družstev ročník 2005 / 2006. Hraje se dvoukolově.

V Oblastním přeboru Olomouckého kraje se nám nedařilo a před posledním kolem je rozhodnuto o našem sestupu do Regionálního (Okresního) přeboru Jesenického Regionu.

 

Činnost ze studijních důvodů ukončili: Procházková Jitka, Vršan Jakub, Stabrava Martin, Pišovský Radek, Mach Tomáš, Gavlas Petr, Fedor Marek

Oddíl má k 31.3.2006 celkem 22 členů.

 

 

 

Vítězové Memoriálu Oldřicha Grimma

 

1. ročník              Jablečník Gustav              Praha                 2191 ELO       42 hráčů

2. ročník              Sojka Aleš                            Holešov  2114 ELO                 58 hráčů

3. ročník              Krejčí Jan starší              Přerov                 2203 ELO              102 hráčů 

4. ročník              Kuba Jindřich                            Bruntál    2183 ELO                 76 hráčů

5. ročník              Vrána František              Staré Město 2272 ELO  60 hráčů

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář